ד"ר דבור - קוסמטיקה טבעית מהגליל

שילוב של סודות צמחי המרפא של הסבתות עם ננו וליפוזומים

הרומן בין צמחיית הגליל לד”ר זיאד דבור החל לפני שנים רבות, למעשה כבר עם צאתו לאוויר העולם במרומי הר מירון בגליל.
זיאד בן למשפחה דרוזית נולד וגדל בכפר בית ג’אן בלב שמורת הר מירון, שמורת הטבע 
הגדולה והעשירה בצמחיית מרפא בארץ.

את שנות הילדות בילה זיאד בצמוד לסבא שלו, איכר קשור בעבותות אהבה לאדמת הגליל. הסב והנכד עבדו זה לצד זה בכרמי הענבים, הפלחה ורעיית העזים. כך התוודע דבור למגוון צמחי הגליל השונים, שמע ואסף את סיפורי הצמחים הפיקנטיים והעסיסיים של ה”סבתות” וזקני העדה. אוצרות הידע המסורתי שעבר מפה לאוזן במשך מאות שנים, בתוך העדה הדרוזית ותושבי הגליל, עברו גם אל זיאד, שגילה כבר בילדותו, סקרנות עזה לחקר השפעות הצמחים על גוף האדם.

לאחר שנים העשיר זיאד את סקרנותו בלימודי פרמקולוגיה וצמחי מרפא עד לקבלת תואר ד”ר במדעי הרפואה מהטכניון.

היום, הוא מימש חלום ילדות לשלב ולמזג את הניסיון והידע המקצועי העשיר שלו עם אוצרות הטבע הגליליים וסיפורי המסורת ארוכת השנים עליה גדל.

להעמקת הידע וגילוי סודות צמחי הגליל ותכונותיהם הדרמו-קוסמטיים נדד ד”ר דבור בין הכפרים בגליל. בסיוריו הרבים גיבש תפיסה ייחודית לטיפוח היופי הנוצרת על ידי הטבע עצמו. יישום סיפורי הסבתות ושיטות עתיקות שהיו נהוגות באגן הים התיכון במשך אלפי שנים, מיושמות על ידי ד”ר דבור באמצעות הכלים של המאה ה-21. הכרה עמוקה עם המרכיבים הטבעיים שתורמים לתהליכים הביוכימיים והפיזיולוגיים של העור מהווים משאב בלתי נדלה בפיתוח וייצור סדרות המוצרים הייחודיים לשמירה על בריאות ומראה צעיר של העור.

התולדה של ניסיון החיים והניסיון המקצועי העצום הינם מעבדות ד”ר דבור בע”מ ומרכז המבקרים בבית ג’אן, בלב שמורת הטבע הר מירון.

 

למה לבחור ד"ר דבור ?

פנינת טבע ויופי אמיתית במרומי הר מירון בגליל, מרכז המבקרים של ד”ר דבור מציע לכל שוחרי הבריאות והטיפוח הטבעי מגוון עשיר של מוצרי דרמו-קוסמטיקה טבעיים וטעימות של חליטות צמחים, הפועלים יחד לאיזון הטיפוח והבריאות החיצוניים והפנימיים של העור והגוף. צוות מקצועי בראשותו של ד”ר זיאד דבור מעניק הסברים מפורטים, כולל יישום סיפורי ה”סבתות” הפיקנטיים, התאמת מוצרים על פי מצב אישי והתנסות מלאה ביכולות היופי והבריאות של צמחי הגליל.

 

בכפר הדרוזי בית ג’אן, בלב השמורה המקסימה מירון, היכן שהריאות מתרחבות בהנאה לשאיפת אוויר צלול, והחושים מתעוררים אל מול הנוף הפראי של הגליל, נמצא מפעל הקוסמטיקה של ד”ר דבור. המפעל שהוקם לאחרונה משלב מכשור חדיש ומודרני עם ידע נרחב בנושאים של מוצרים טבעיים. למגיעים למקום לסיור במרכז המבקרים או לרכישת המוצרים האיכותיים, מצפה חוויה ייחודית שאין הרבה כמותה בארץ. בכניסה למרכז המבקרים המטופח של ד”ר דבור, גן צמחי מרפא המשלב צמחיה פורחת, אבן ועץ, ומשרה אווירה רגועה.

 
 

ד”ר דבור השכיל לשלב בין אהבתו לסביבה בה גדל העשירה בצמחי מרפא מופלאים לבין הידע המסורתי שאסף באזור ויישומם בטכנולוגיה מודרנית של המאה ה-21 ופיזיולוגיה של העור והשיער. בכניסה למרכז המבקרים אפשר להציץ דרך חלון אל המכונות החדישות והמצוחצחות המייצרות את מוצרי הקוסמטיקה המשלבים מי פרחים ארומטיים, שמנים אורגנים טהורים ותמציות ריח טבעיות. בהזמנה מראש אפשר לשלב את הביקור בד”ר דבור עם סיורים מודרכים והרצאות מגוונות בתחומים שונים, כמו התמודדות עם הזדקנות העור, עולמם המפתיע של צמחי מרפא, וסיפורי מורשת מקומיים בנושאים הללו. המרכז של ד”ר דבור פתוח בפני בודדים, קבוצות, חברות, ימי גיבוש לעובדים ואף לאירועים מיוחדים כגון כנסים מקצועיים, השקות אלגנטיות ועוד. אז אם נדמה לכם שאתם מכירים את הגליל היטב, הנה פנינה נסתרת שכדאי לכם להכיר.

 
 
 
ד"ר דבור

על ד"ר זיאד דבור

מרצה לפרמקולוגיה קלינית, ביוכימיה וצמחי מרפא בפקולטה לרפואה ובמכללה האקדמית צפת. נשוי לנזיהה, מבין הראשונות אשר סיימו את לימודיהן האקדמאי מחוץ לכפר, כיום היא מגדלת את צמחי המרפא ומפקחת על הכנת התמציות. לנזיהה וזיאד ל- 2 בנות ו- 2 בנים. שמתוכם 3 סטודנטים (ראיית חשבון, רפואה, הנדסת ביוטכנולוגיה), ועובדים יחד עם ההורים במעבדות ובמרכז המבקרים ובתם הבכורה עורכת דין המייעצת בתחומים המשפטיים.

בכבוד רב,
×
דילוג לתוכן