סבתא, עלי תות וקרם הבהרה

סבתא, עלי תות וקרם הבהרה

בילדותי נהגתי ללוות את סבתי וסבי לשדות, באותם ימים לא היה חשמל בכפר שלי ולא הייתה תחבורה זמינה, בחופשת הקיץ נהגתי לישון בשדה יחד עם סבתא וסבא.

סבתא שלי הייתה ממוצא לבנוני, אישה יפה שאהבה לשמור על יופייה על ידי שימוש בהכנות מקומיות שהכינה לעצמה בשדה. כל יום בבוקר מאותם ימים, נהגה סבתא לערבב משרה עלים שהשרתה מהערב, יחד עם שמן זית ולמרוח על פניה.

בימי ילדותי לא התעניינתי יותר מדי במה שהיא עושה, אך לאחר סיום לימודי הרוקחות שלי הסתקרנתי מאוד מה סבתא רקחה לה, במה השתמשה ומדוע.

התברר לי שמשרת העלים בה השתמשה הייתה תערובת של עלי עץ תות לבן עם עלי מנתה ולימון חתוך, אותם השרתה מהערב במים ובבוקר ערבבה אותם עם שמן זית ומרחה על פניה.

לשאלתי, למה בחרה דווקא בעלי עץ תות לבן מבין כל מאות העצים הנמצאים בסביבה שלנו, ענתה לי והסבירה כי כך נהגו לעשות אמא וסבתא שלה וזה שומר על אחידות מראה העור ויופיו.

התחלתי לחקור את הנושא וגיליתי כי בנוסף לפעילות הידועה של הלימון, המנתה ושמן הזית, לתמצית עלי עץ התות הלבן, יכולת מוכחת להבהרת העור ושמירה על גוון אחיד ויפה שלו.

עלי עץ התות הלבן מכילים חומר המעכב אנזים בעל תפקיד בייצור הפיגמנטציה בעור והוא התירוזינאז – אנזים מפתח בייצור מלנין שהוא הגורם המרכזי ביצירת כתמים ופיגמנטציה בעור. סבתא שלי לא ידעה קרוא וכתוב ובחיים לא שמעה את המלה אנזים, אך קבלה את חוכמת הדורות שקדמו לה והשתמשה בעלים הנכונים.

מרקחת זו של סבתא, היוותה את הבסיס המסורתי, המשלב את חוכמת הדורות, לפיתוח מדעי של קרם הבהרה של ד”ר דבור אשר אושר על ידי משרד הבריאות ובימים אלה עבר את כל האישורים בוועדות של שירותי בריאות כללית ויוצע לחברי הקופה.

 

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. . מדוע לא מודעים עם עלי תות לבן יבש או טרי

    1. היי מזל,
      את יכולה להסביר מה הכוונה שלך בשאלה. לא רוצה לתת לך תשובה לא נכונה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט